Kontakta oss!

GÅ MED!

Nätverket Kärnkraftsfritt Bottenviken bildades på ett allmänt möte i Luleå den 11 december 2011. Nätverket är partipolitiskt obundet och för alla som säger nej till kärnkraft vid Bottenviken. Vi bryr oss om miljön och vill arbeta för en hållbar utveckling utan kärnkraft. Kärnkraften är absolut ingen lösning på klimathotet – det är istället smart energiteknik, ett slut på energislöseriet och olika förnybara energilösningar. Vi vill samarbeta över alla gränser för en kärnkraftsfri värld. Om du vill gå med i nätverket så maila att du är intresserad eller gå med i Facebook-gruppen Kärnkraftsfritt Bottenviken.

Kontaktperson för nätverket:   

Morjärv / Kalix Lena Lagerstam, Morjärv, 072-2352 567,
lena.lagerstam@telia.com

Haparanda, Per Lundbäck, 070-328 4432,
per_lundback@telia.com

Överkalix, Kennerth Moberg, 070-842 1713,
kennerth.moberg@telia.com

Luleå, Christina Morin, 070-864 53 88,
cina.morin@telia.com

Luleå, Roger Malmberg, 070-36 48 0 58,
rogermalmberg@hotmail.com

Piteå, Per Holmqvist, 070-362 30 18,
per@nordansmak.se

Arvidsjaur, Birgit Lindberg,
birgit.lindberg@arvidsjaurnet.se

Skellefteå, Seiko Matsuda, 070-573 71 73,
seikom@live.jp

Skellefteå, Marianne Björk, 070-243 11 29
imbjork@telia.com

Robertsfors, Elisabeth Holmström, 070-335 96 30,
elisabeth.holmstrom@bottniait.se

Umeå, Erik Danielsson, 070-33 899 13,
erdanielsson@gmail.com

Östersund, Diana Fernlund,
diana.fernlund@telia.com

Härnösand, Eva Goes, 070-671 0351,
eva@goes.se

Sundsvall, Måna Wibron, 076-2833454,
mana.wibron@designmmm.nu

Hudiksvall, My Leffler, 0650-334 31,
my.leffler@hotmail.com

Näsåker, Lo Högberg, 070-3681974,
lo.hogberg@gmail.com

Stockholm, Inger Raaby,
i.s.raaby@gmail.com

Stockholm, Anders Forsbom,
Anders.Forsbom@sweco.se

Järna, Kristina Berg,
bergvilja@gmail.com

Värmland, Liv Jofjell, 0554-210 90,
liv.jofjell@gmail.com

RESTEN AV VÄRLDEN: 

Japan: Lena Lindahl;
 lena@sustainablesweden.org

Dela gärna vidareShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0